Studenti NF hledají kandidáty do akademického senátu VŠE

Předsednictvo Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze tímto podle článku 3 ve spojení s článkem 12 volebního řádu Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze, v platném znění vyhlašuje doplňovací volby do Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze ve volebním obvodu studentů zapsaných na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze na zbylou část funkčního období 2021-2024 s koncem funkčního období 12. 6. 2024.

Přihlášky kandidátů do doplňovacích voleb do AS VŠE na funkční období 2021-2024 (s koncem funkčního období 12. 6. 2024) se podávají ode dne vyhlášení voleb, a to nejpozději do 27. 10. 2022 (uzávěrka ve 13:00 hodin).

Jak správně podat přihlášku kandidáta naleznete zde (Doplňující informace).

Jak funguje vysokoškolská demokracie

Vysoké školy jsou ze zákona demokratické instituce. Jejich nastavení chrání svobodu vzdělávání, vědeckého bádání a výměny myšlenek. Co se týče praktické aplikace demokracie jsou znalosti aktérů někdy omezené. Studenti většinou neví, že se mohou do rozhodovacích procesů školy zapojit. Proto jsme shrnuli základní principy do krátkého vysvětlovacího videa. Věříme, že po jeho shlédnutí budete mít chuť ovlivnit fungování školy nad rámec navštěvování přednášek a cvičení.